Vil du selge billetter på kultar.no?
Billettsalg på nett til Flatanger Barne- og Ungdomsteater gjennom Kultar til teaterforestillingen Ne' på kaia. Det skjer i Flatanger

Ne’ på kaia

25. - 29. juni
Framheim, Vik i Flatanger

Ordinær kr. 395,-
Barn t.o.m 15 år kr. 200,-

Ledsagerbevis godtas.

Adkomst med rullestol skjer via egen inngang baksiden, som fører til forestillingen i 2. etasje. Egnet plass i salen er merket.

Kvaløyseterveien 34, 7770 Flatanger, Norge

Kvaløyseterveien 34, 7770 Flatanger, Norge

Kvaløyseterveien 34, 7770 Flatanger, Norge

Ne´på kaia er en musikalsk komedie av Svend Aagård.

Stykket kan best beskrives som en «rå komedie» med seriøse undertoner.

Handlingen er knyttet til et dampskipsanløp i et lite kystsamfunn tidlig på 1960- tallet. Folket opplever store økonomiske, sosiale, kulturelle og kommunikasjonsmessige endringer. Mange blir stående igjen i den gamle tida. Rubina røsker tak i alt og alle og vil aktivt møte den nye tida.

Når rutebåten la til kai på denne tida samlet Gud og hvermann seg for å høre nytt, ta imot besøkende, hente by-brennevinet eller ganske enkelt kjenne smaken av en verden utenfor. Dampskipsanløpene var en sentral del av det sosiale livet og det får vi også se i Ne’ på kaia.

I år får publikum høre flere nyskrevne sanger tilpasset handlinga og rollene.

I de største rollene:

Maren E. Kløven Lein, Børre Sivertsen, Lars Bendik Austmo, Bård Ole Thorsen, Hallgeir Modell og Anna Josefine Kvaløsæter.

Antall på scenen: 40.

Forestillinga er delt opp i 2 akter med pause. I pausen er det salg av kaffe / brus med “nåkkå attåt”. Ikke minst gir pausen en suveren mulighet for å bli en del av dampskipsanløpet med litt slarv, tisse- og røykepause og en godbit “ponnj tannja”.

Arrangør: Flatanger barne- og ungdomsteater

Se andre forestillinger

Arrangør?
Vil du selge
billetter
på kultar.no?